top of page

   Кабінет фізики  в професійно - технічному училищі №4 м. Полтави – це навчальний підрозділ, спеціально обладнане приміщення освітнього закладу зі створеним навчальним середовищем, оснащеним сучасними засобами навчання, наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями і пристроями, що стосуються фізики та астрономії згідно з санітарно-гігієнічними нормами і правилами облаштування. У ньому проводяться уроки, гурткові, позакласні і факультативні заняття, виховна робота з учнями, систематичне підвищення наукової, педагогічної, психологічної та методичної кваліфікації завідуючого кабінетом.

   Основна мета роботи кабінету – забезпечення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу та реалізації завдань відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти. Ця мета передбачена «Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів».

   Завідує кабінетом спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Криворотько Катерина Валентинівна.

   При кабінеті організовано роботу гуртка «Квант».

   Засідання гуртка проводяться періодично відповідно до плану один раз на місяць.

   При кабінеті проводиться виховна та позакласна роботи. З метою підвищення рівня навчально-виховного процесу завідуючим кабінетом розробляються сценарії позакласних заходів, проводяться тематичні тижні, дні, участь у яких беруть не тільки гуртківці, а й учні навчальних груп.

   Систематично проводяться консультації та додаткові заняття для учнів з низьким рівнем знань і з обдарованими учнями.

  Кабінет обладнаний приладами для виконання фронтальних лабораторних робіт, дослідів, завдань фізичного практикуму.

У кабінеті оформлено куточок з охорони праці та техніки безпеки, розроблено відповідні інструкції, ведеться журнал реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів.

Обладнання кабінету фізики

   Кабінет фізики ПТУ №4 м. Полтави призначений для проведення уроків фізики та астрономії, позакласних та виховних заходів, засідань гуртка, індивідуальної та групової роботи з учнями та батьками.

    У кабінеті 30 робочих місць для учнів та одне – для викладача.

    Приміщення кабінету фізики використовується тільки за своїм призначенням.

  Пожежна безпека в кабінеті організовується відповідно до "Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України".

   Крокуючи в ногу з сучасністю та з метою активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках, кабінет забезпечено комп’ютером, стаціонарним екраном, маркерною дошкою, підключено до Internet-мережі.

  Кабінет обладнано багатофункціональними шафами, в яких зберігаються нормативні документи, документація навчального кабінету та предмета, друковані посібники, електронні засоби навчального призначення, медіатека, дидактичні матеріали з фізики, тестові завдання, тематичні папки, зразки кращих учнівських робіт та проектів, матеріали гурткової та позакласної роботи, підручники, електронна бібліотека, технічні засоби навчання тощо.

  Вагомим додатком до кабінету фізики є його лаборантська. У шафах зберігаються прилади для демонстраційних експериментів, комплекти приладів лабораторного практикуму, прилади для проведення лабораторних робіт і фронтальних експериментів на уроках. Для кожного розділу відведено окремі полиці. Вміст шаф систематизовано відповідно до паспорту кабінету.

   В лаборантській наявний слюсарний та столярний інструмент, необхідний для гурткової роботи та для ремонтних робіт в кабінеті.

   У кабінеті оформлено узагальнені каталоги усіх навчальних таблиць із фізики й астрономії, літератури, навчальних фільмів, презентацій, пристроїв, виготовлених учнями.

Організація роботи кабінету фізики

   Робота кабінету здійснюється відповідно до навчальних планів і програм предметів «Фізика» та «Астрономія», згідно з планами роботи кабінету та гуртка.

   Завідуючий кабінетом сприяє забезпеченню високої ефективності навчально-методичної діяльності кабінету, впровадженню та ефективному використанню в його роботі навчально-наочних і методичних посібників, довідниково-інформаційних матеріалів, технічних засобів навчання і контролю знань, забезпечує справний стан обладнання кабінету, сприяє створенню та оснащенню стендів у навчальному кабінеті.

Це корисно знати:

1.  Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджені постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63, погоджені Міністерством освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459 (ДСанПіН 5.2.2.008-01)

2.  Закон України "Про освіту"
3. Державний стандарт повної загальної середньої освіти (поступово набирає чинності з 1 вересня 2013)

4.  Правил безпеки під час проведення навчально-виховного процесу в кабінетах (лабораторіях) фізики та хімії загальноосвітніх навчальних закладів

5.  Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 20.11.2001 за № 969/6160

6. Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України, затверджені наказом Міністерства освіти України і Головного управління Державної пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ України від 30.09.98 № 348/70, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 17.12.98 за № 800/3240 (зі змінами) (Правила пожежної безпеки)

8.  Положення про кабінет

10. Положення про навчальний кабінет фізики та астрономії загальноосвітнього навчального закладу

bottom of page