Участь в обласному конкурсі "Перлини зоряного неба" 2022
26 травня 2022 року Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» проведено обласний конкурс з астрономії «Перлини зоряного неба».
Палій Богдан учень 206 групи з професії Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник професійно-технічного училища №4 м. Полтави гідно представив мультимедійний посібник для учнів з проблем космічного сміття «Космічне сміття - візитна картка Землі. Коротко про діяльність людини в космосі та її наслідки».
Актуальність цієї дослідницької роботи Богдана, належний рівень підготовки до захисту під керівництвом викладача фізики і астрономії Криворотько Катерини Валентинівни дали можливість посісти призове ІІІ місце в конкурсі. Захист роботи супроводжувався відео, презентацією, науковими даними та виконанням практичного завдання з визначення орбіти руху космічного сміття.
Учнівський та педагогічний колектив вітає Богдана Палія та його наукового керівника Катерину Валентинівну з перемогою та бажає нових наукових звершень і успіхів на шляху до вершини знань!
«Радість відкриття, безперечно, найяскравіше з того, що може зазнати розум»
Клод Бернар
УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ
«ПЕРЛИНИ ЗОРЯНОГО НЕБА»
Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» проведено обласний конкурс з астрономії «Перлини зоряного неба» у форматі онлайн-конференції за допомогою дистанційних технологій освіти з використанням платформи для онлайн взаємодії – Zoom.
Учениця Ханко Катерина з професії Пекар Кондитер нашого училища представила свій науково – дослідницький проект «Діяльність людини в Космосі та її наслідки» (науковий керівник викладач фізики і астрономії Криворотько Катерина Валентинівна).
Актуальність даної теми проекту полягає в тому, що некеровані об'єкти антропогенного походження, які більше не виконують своїх функції та літають навколо Землі, становлять загрозу новим космічним апаратам і є ризик, що таке космічне сміття буде в подальшому подрібнюватися у геометричній прогресії внаслідок взаємних зіткнень. Тож своїм дослідженням Катерина намагається довести необхідність пошуку все більш нових заходів відносно зменшення засміченості космічного простору.
Дану роботу можна використовувати на заняттях гуртка фізики та астрономії, при проведенні консультацій і позанавчальних заходів з предмета. Матеріали дослідження популяризовано у соціальних мережах, училищній пресі, а також розміщено на веб-сайті закладу освіти і сайті викладача фізики.
Актуальність та практична спрямованість дослідницької роботи Ханко Катерини, належний рівень підготовки до онлайн захисту під керівництвом викладача Криворотько К.В. дали можливість посісти ІІІ місце в конкурсі серед шістнадцяти учасників.
Вітаємо Катерину Ханко, бажаємо їй не зупинятися на досягнутому, нових звершень і успіхів на шляху до вершини знань!
Учні 1 та 2 курсу професійно-технічного училища №4 м. Полтави постійно є учасниками Інтернет-олімпіади «На Урок» з предмета «ФІЗИКА». Зареєструвавши учнів, підтримала бажання кожного спробувати свої сили і з нетерпінням чекали результатів.
І не дарма! Отримали сертифікати та дипломи, які стали підтвердженням професійної активності та доповнили власні портфоліо.
Зручний формат участі та доступний рівень складності спонукав здобувачів освіти до активності і зацікавлення предметом. Тож, всі учні отримали електронні сертифікати про участь, а переможці нагороджені дипломами ІІІ ступенів всеукраїнського рівня.
Вітаємо переможців!
Дякую учням груп 106 та 206 з професії Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник за участь і сподіваюсь, що надалі вони будуть ще активніше брати участь у конкурсах та предметних олімпіадах з фізики та астрономії!
ІНТЕРНЕТ – ОЛІМПІАДА
«На Урок»
Підготовка до захисту проекту
"Проблеми, що потребують спільного вирішення"
Для чого людству потрібна фізика? Вчені замислюються про це не завжди. Їм просто дуже цікаво розгадувати загадки природи. Але ж розвиток наук з часом вимагає дедалі значніших коштів. І вони знаходяться. Чому? Та тому, що наука приносить людству користь.
Фізика ― це не єдина наука про неживу природу. Природу також вивчають хімія, астрономія, геологія, географія та безліч інших наук. Але в їх основі лежить те, що вивчає фізика, яка допомогла людям оволодіти потужною технікою та застерегти навколишнє середовище. Знання законів фізики дає змогу пояснити минуле й прогнозувати майбутнє.
Учні професійно-технічного училища №4 м. Полтави вирішили підкорити вершини науки фізики. Представляємо деякі роботи наших учнів.
Звіт
за проведені експериментальні дослідження з фізики
учнів 102 групи з професії «Кухар»
Танець молока
Ми взяли: Жирне молоко, рідкий миючий засіб, харчові барвники, тарілка, ватні палички.
Що зробили: У тарілку налили молоко, додали барвники (по кілька крапель). Занурили ватну паличку в миючий засіб і торкнулися нею самого центру тарілки з рідиною. Молоко ... танцювало, а кольори — перемішувалися між собою.
Пояснення: Миючий засіб вступає в реакцію з молекулами жиру молока, внаслідок чого змушує їх рухатися. Ось чому для експерименту не можна використовувати знежирене молоко.
Звіт
за проведені експериментальні дослідження з фізики
учнів 202 групи з професії «Кухар»
Як ми зробили кристали з цукру?
Для початку ми приготували насичений розчин цукру. Для цього взяли цукор і воду в пропорції 5:2, а саме п'ять склянок цукру і дві склянки води.
Спочатку насипали у каструлю дві склянки цукру і налили дві склянки води, ретельно усе перемішали і поставили суміш на середній вогонь. Коли вона закипіла, додали ще три склянки цукру. Суміш важливо постійно мішати і не залишати без нагляду.
Нагріваючи воду, ми пришвидшуємо процес розчинення цукру у воді. Коли розчин буде готовий, тобто весь цукор розчиниться у воді, каструлю слід залишити вистигати хвилин на 15.
В цей час готуємо "сніданки" на дерев'яних шпажках, на яких ми і будемо вирощувати кристали. Для цього змочуємо їх водою і посипаємо або обвалюємо в цукрі. Ставимо у склянку цукром вгору і даємо гарненько висохнути. Не поспішайте! Дуже важливо, щоб вони гарно висохли і цукор не обсипався з паличок або не розчинився у сиропі, інакше нічого не вийде!
Коли розчин охолоне, переливаємо його у банки-склянки і додаємо харчові барвники, гарненько перемішуючи.
І наостанок, розповімо кілька важливих таємниць, як найкраще занурити палички у розчин, щоб на них росли кристали. Для цього скористаємося звичайними прищіпками, довжина яких більша за діаметр горлечка банки. Спочатку занурюємо шпажку в банку так, щоб вона не торкалася дна і кріпимо її за допомогою прищіпки, яка й слугуватиме нам своєрідним тримачем. Якщо ж хочете занурити одразу дві шпажки, як вчинили ми, тоді майте на увазі, що палички не повинні торкатися одна одної і дна. Ще раз зауважимо, що, якщо цукор обсипався зі шпажок або бачите, що розчинився у цукровому розчині, ліпше зробіть все повторно, не марнуйте час.
Тепер чекаємо два-три тижні і отримуємо кристали.
Звіт
за проведені експериментальні дослідження з фізики
учнів 106 групи з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»
Батарейка з лимона
Ми взяли:
-
Лимон, ретельно вимитий і насухо витертий.
-
Два шматочки мідного ізольованого дроту приблизно 0,2–0,5 мм завтовшки і довжиною 10 см.
-
Сталеву скріпку для паперу.
-
Лампочку від кишенькового ліхтарика.
Проведення досліду
Зачистили протилежні кінці обох дротів на відстані 2–3 см. Вставили в лимон скріпку, прикрутили до неї кінець одного з дротиків. Застромили в лимон в 1–1,5 см від скріпки кінець другого дротика. Для цього спочатку проткнули лимон у цьому місці голкою. Взяли два вільних кінці дротів і приклали до контактів лампочки.
Що відбулося? Лампочка зажевріє!
Презентації учнів